Posiadasz prawo jazdy kategorii C lub D? Chcesz stać się kierowcą zawodowym z zakresu przewozu rzeczy lub osób? Sprawdź czy kwalifikacja wstępna przyspieszona to kurs odpowiedni dla Ciebie.

Do szkolenia mogą podejść wyłącznie te osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii C wydane po 10 września 2009 roku, a które ukończyły 21 lat. Kwalifikacja wstępna przyspieszona dotyczy także tych osób, które posiadają prawo jazdy kategorii D wydane po 10 września 2008 roku, a które ukończyły 23. rok życia.

Istotą kursu jest podniesienie kompetencji kierowców poprzez przygotowanie ich do profesjonalnego przewozu rzeczy lub osób, zgodnie ze standardami panującymi w krajach Unii Europejskiej.

Kwalifikacja wstępna przyspieszona obejmuje 140 godzin zajęć teoretycznych (130 godzin) oraz część praktyczną (10 godzin). W ramach praktyki 8 godzin przeznacza się na jazdę w ruchu miejskim, 2 godziny na jazdę w warunkach specjalnych (z czego 1 godzina może zostać zastąpiona jazdą na symulatorze).

Program kursu na kwalifikację wstępną przyspieszoną jest zgodny z obowiązującymi przepisami. Na zajęciach podejmowana jest tematyka z zakresu:

racjonalnego kierowania pojazdem (umiejętność optymalizacji zużycia paliwa, zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom, bezpieczne przewożenie towarów),
umiejętnego stosowania i wykorzystania przepisów w ramach transportu drogowego,
przewidywania zagrożeń, wynikających z wykonywanego zawodu,
obsługi oraz logistyki (kształtowanie wizerunku firmy, znajomość organizacji rynku w przewozie drogowym).
Kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej kończy się egzaminem teoretycznym (pytania w formie testu). Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku możliwe jest otrzymanie świadectwa kwalifikacji i odpowiedniego wpisu w prawo jazdy.

Chcesz profesjonalnie przygotować się do pracy kierowcy zawodowego w ramach przewozu osób lub towarów? Postaw na ABC-Szkolenia – ośrodek z długoletnim doświadczeniem i wykwalifikowaną kadrą. Skontaktuj się z nami już dziś i wybierz dogodny dla siebie termin szkolenia!