Masz już za sobą kurs kwalifikacji wstępnej? Zależy Ci na poszerzeniu swoich kompetencji o przewóz rzeczy lub osób, zgodnie z uzyskanymi wcześniej uprawnieniami? Nie musisz ponownie przechodzić wielogodzinnego szkolenia. Wystarczy, że wybierzesz kwalifikację wstępną uzupełniającą.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca to kurs przeznaczony dla osób, które:

posiadają uprawnienia do przewozu rzeczy i prawo jazdy kategorii D, a chciałyby uzyskać uprawnienia do przewozu pasażerów, a które nie ukończyły jeszcze 23. roku życia
posiadają uprawnienia do przewozu osób i prawo jazdy kategorii C, a chciałyby uzyskać uprawnienia do przewozu towarów, a które nie mają jeszcze 21. lat.
Dodatkowym wymogiem jest posiadanie prawa jazdy kategorii C wydanego po 10 września 2009 roku bądź prawa jazdy kategorii D wydanego po 10 września 2008 roku.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca to kurs trwający 70 godzin, z czego 65 przeznaczana jest na zajęcia teoretyczne, a 5 – na zajęcia praktyczne (jazda w ruchu miejskim). Program szkolenia ściśle realizuje wytyczne Dyrektyw Unijnych. Stanowi on przypomnienie dotychczasowej wiedzy oraz uzupełnienie jej o elementy dotyczące konkretnie przewozu rzeczy lub osób (w zależności od uzyskanych wcześniej uprawnień).

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca kończy się egzaminem państwowym, składającego się z części teoretycznej w formie pytań testowych. Tylko wynik pozytywny gwarantuje możliwość uzyskania świadectwa kwalifikacji i wpisu w prawo jazdy. Wcześniej jednak trzeba wykonać badania psychologiczne i lekarskie. Bez nich uzyskanie świadectwa kwalifikacji nie będzie możliwe.

Zależy Ci na tym, by solidnie przygotować się do pracy kierowcy zawodowego? Zapisz się na kurs kwalifikacji wstępnej uzupełniającej, organizowany przez ośrodek ABC-Szkolenia. Doświadczeni i wykwalifikowani wykładowcy i instruktorzy to gwarancja rzetelnego przygotowania do egzaminu i późniejszej pracy w zawodzie. Zaufało nam już wielu kierowców. Dołącz do ich grona, kontaktując się z nami już dziś.