Chcesz zdobyć uprawnienia na przewóz rzeczy lub osób? Kwalifikacja wstępna – która zastąpiła dawny kurs na przewóz rzeczy lub osób – jest kursem przeznaczonym dla Ciebie.

Kurs na kwalifikację wstępna dotyczy wyłącznie tych osób poniżej 21. roku życia, które posiadają prawo jazdy kategorii C wydane po 10 września 2009 roku, i które chcą uzyskać możliwość przewozu rzeczy. Kurs ten dotyczy również osób poniżej 23. roku życia, które posiadają prawo jazdy kategorii D wydane po 10 września 2008 roku, i które zamierzają uzyskać możliwość przewozu osób.

Celem kursu na kwalifikację wstępną jest podniesienie kompetencji kierowców zawodowych z zakresu zachowania przepisów bezpieczeństwa, norm czasowych, jakości wykonywanego przewozu, itp.

Kwalifikacja wstępna obejmuje 280 godzin zajęć, podczas których realizowany jest program szkolenia, zgodny z Dyrektywami Unijnymi. Część teoretyczna (260 godzin lekcyjnych) dotyczy zagadnień związanych między innymi z: wybranymi przepisami drogowymi, bezpieczeństwem i komfortem przewozu pasażerów, bezpieczeństwie w transporcie drogowym, racjonalnym kierowaniem pojazdów. Część praktyczna (20 godzin) to 16 godzin jazdy w ruchu miejskim oraz 4 godziny jazdy w warunkach specjalnych (z czego 2 godziny można zastąpić jazdą na symulatorze).

Kurs na kwalifikację wstępną kończy się wydaniem zaświadczenia, umożliwiającego przystąpienie do egzaminu państwowego. Pozytywny wynik gwarantuje możliwość uzyskania świadectwa kwalifikacji oraz wpisu do prawa jazdy. Wcześniej jednak należy wykonać badania lekarskie i psychologiczne, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu.

Jeżeli poszukujesz rzetelnego i sprawdzonego ośrodka doskonalącego kierowców, wybierz ofertę ABC-Szkolenia. Profesjonalne podejście do każdego kursanta, doświadczona kadra wykładowców i instruktorów – na to możesz liczyć, zapisując się na organizowane przez nas kursy. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś!