Zamierzasz rozpocząć pracę jako kierowca zawodowy, lecz posiadane przez Ciebie uprawnienia na przewóz osób / rzeczy nie są wystarczające? Chcesz podnieść swoje kompetencje, uzupełniając swoje kwalifikacje o brakujący kurs? Sprawdź, czy kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, którzy:

ukończyli 21 rok życia, mają pozwolenie na przewóz osób, posiadają prawo jazdy kategorii C (wydanego po 10 września 2009) i chcą zdobyć uprawnienia na przewóz rzeczy,
ukończyli 23. rok życia, mają pozwolenie na przewóz towarów, posiadają prawo jazdy kategorii D (wydanego po 10 września 2008) i chcą zdobyć uprawnienia na przewóz pasażerów.
Celem kursu na kwalifikację wstępna uzupełniającą przyspieszoną jest przypomnienie najważniejszych zagadnień z ruchu drogowego oraz uzupełnienie informacji o zagadnienia dotyczące przewozu rzeczy lub osób.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona to nic innego jak krótsza, bo trwająca 35 godzin, wersja kwalifikacji wstępnej uzupełniającej. Zakres szkolenia jest podobny, ponieważ obejmuje najważniejsze zagadnienia ogólne z ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się pojazdami innymi niż osobowe (autobusami, samochodami ciężarowymi) oraz istotne zagadnienia szczegółowe dotyczące albo przewozu pasażerów, albo przewozu towarów (w zależności od posiadanych uprawnień).

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona kończy się egzaminem teoretycznym. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku oraz złożeniu badań lekarskich i psychologicznych niestwierdzających przeciwwskazań do wykonywania zawodu, możliwe jest otrzymanie świadectwa kwalifikacji oraz wpisu do prawa jazdy. Po 5 latach koniecznością jest odbycie szkolenia okresowego kierowców zawodowych, dzięki którym możliwe jest zachowanie uprawnień na kolejnych 5 lat.

Jeżeli poszukujesz ośrodka, który zagwarantuje Ci solidne przygotowanie do egzaminu i pracy w roli kierowcy zawodowego, skorzystaj z oferty ABC-Szkolenia. Doświadczenie, najlepsza kadra oraz nowoczesne wyposażenie – to nasze najważniejsze atuty. Dodatkową zaletą jest dostosowanie terminów do potrzeb kursantów.